FREN AMÖRTÜSÖR ÖN DÜZEN KONTROLLERİ VE SAĞA SOLA SAPMA ÖLÇÜLERİ, KONTROLLERİ SAĞLANIR.

Süspansiyon testi işleminde aracın test edilmek istenen süspansiyon grubu elektrik darbe tahrikli tamburlar üzerine çıkarılarak frene basılır. ;Ön Arka dingillere ayrı ayrı işlem yapılarak sağ-sol dengesizlikler, sürtünme ve yalpa oranları saptanır. Uluslararası önemli Otomobil firmaları tarafından kabul görmüş ve doğruluğu kabul edilmiş tek test aleti MAHA Süspansiyon Testi?dir. MAHA ile aracınızın süspansiyon sağlamlık kontrolü amortisör denge ve gürültü oranlarının kontrolü yapılmaktadır. Bu sayede aracın gerekli olan yol tutuş oranına sahip olup olmadığı raporlanır.

 

Süspansiyonlar araç ile tekerlekler arasında yer alan aracın yoldaki çukur, tümsek ve bozukluklardan en az şekilde darbe almasını sağlar. Böylelikle araç ve sürücüsü daha güvenli yolculuk sağlar. Süspansiyon sisteminin en önemli özelliği virajlarda aracın dengesini sağlayıp yol dışına savrulmasını ve sürücünün yoldaki kusurlardan en az şekilde etkilenmesini sağlamaktadır.

 

Aracın test edilmek istenen dingili elektrik tahrikli tamburlar üzerine çıkarılarak fren yapılır, boşta sürtünme yalpa kontrolü ve her bir dingile ait sol-sağ dengesizliği ölçülür.

Dünya otomotiv otoriteleri tarafından doğruluğu kabul edilmiş tek test cihazı olan MAHA süspansiyon testi ile araç amortisörlerinin sağlamlık kontrolü süspansiyon denge kontrolü gürültü sorgulaması ve maksimum yer değiştirme kontrollerini yapıyoruz.

Çıkan sonuçları raporlar halinde sizlere sunmaktayız.Oto Experim Ataşehir

 

Amortisör Ve Yay Kontrolleri

Viraj Demiri Demiri Kontrolleri

Salıncak Kontrolleri

Rot Mili Ve Rot Başı Kontrolleri

Tekerlek Bilyaları Kontrolleri

Aks Mili Kontrolleri

Kardan Mili (Şaft) Kontroller