MOTORUN GÖZLE GÖRÜLEBİLEN KISIMLARINDA YER ALAN ELEKTRONİK VE MEKANİK AKSAMLARININ KONTROLÜ SAĞLANIR.

Alt kontrol testi işlemlerin araç lift ile kaldırılarak aracın altının tamamı detaylı bir şekilde kontrol edilir. Aracın varsa yağ kaçakları, egzoz kaçakları, hidrolik kaçakları ve Benzin/Mazot kaçakları tespit edilir. Araç alttan darbe alan, ezilen, kırılan bölgeleri ve ileride oluşabilecek sorunların tamamı kontrol edilip belirlenerek sizlere sözlü olarak ve raporda belirtilir.

Alt kontrol testi
Alt Kontrol testi oto ekspertiz kapsamında motor kayışları kontrolü, direksiyon kutusu kontrolü, el freni halatları kontrolü, yakıt deposu kaçak kontrolü, diferansiyel kontrolü, şanzıman kontrolü, motorun yağ sızdırmazlığı kontrolü, diferansiyel ve transmisyon mili kontrolleri, arazi şanzıman (dört çeker) kontrolü, ön takım kontrolü, salıncak burçları, rotiller, akslar, rot kolu kontrolleri, radyatör ve fan kontrolü ile egzoz kontrolü yapılır.
Oto Ekspertiz Noktaları

Araç lifte kaldırılarak alt kısmı görsel olarak incelenir. Aracın alt kısmından bir darbeye maruz kalıp kalmadığı ön takımında bir problem olup olmadığı kontrol edilir. Aracın varsa yağ ve egzoz kaçakları tespit edilir ve ileride oluşabilecek sorunları sizlere bildiriyoruz. Çıkan sonuçları raporlar halinde sizlere sunmaktayız.Oto Experim Ataşehir
Alt kontrol test noktaları

 Amortisör Kontrolü
 Viraj Demiri Kontrolü
 Salıncak Kontrolü
 Rot Mili Kontrolü
 Rot Başı Kontrolü
 Tekerlek Bilya Kontrolü
 Aks Mili Kontrolü
 Şaft Kontrolü